Поранешен кандидат на СДСМ за градоначалник поставен за привремен директор на „Дрисла“


Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
| | веќе видена | слични

На македонско – грчката граница, на преминот Богородица, Државниот инспекторат за животна средина во координација со Министерството за животна средина и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Државниот инспекторат за животна средина во координација со Министерството за животна средина и просторно планирање и Царинската управа, врши вонреден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири камиони со РДФ отпад или така наречен еко-енергенс наменет за скопската Цементарница УСЈЕ биле запрени ноќеска на граничниот премин Богородица, објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Депонијата „Дрисла“ лоцирана во југоисточниот дел на главниот град на оддалеченост од 14 километри од центарот пред неколку дена премина под капа на Градот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешен кандидат на СДСМ за градоначалник поставен за привремен директор на „Дрисла“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: