Хари доби уште една забрана, поради што ќе му биде многу тешко


2 копии

Одлуката на принцот Хари и Меган Маркл да отстапат од вршење на своите должности ја шокираше светската јавност, а сега е откриено кој ќе ги замени.Судејќи по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сајмон Дорант Деј (53), инженерот од Австралија, тврди дека е вонбрачно дете од принцот Чарлс и Камила Паркер и, како што вели тоа сака да го докаже пред ...
| | веќе видена | слични

Меган Меркл и принцот ХАри одлучиле да бидат финансиски независни и се држат настрана од обврски кои би ги имале како членови на кралското семејство, за кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британското кралско семејство има многу правила кои мора да ги почитуваат сите нејзини членови. Иако некои на прв поглед се можеби застарени, нелогични, ...
| | веќе видена | слични

На годишните шведски награди за спорт, сопругата на принцот Карл Филип од Шведска, Софија, носеше смарагдно зелен фустан со затворено деколте, кој многу личи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По одземањето на титулата и барањето да ги вратат парите за трошоците од поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени со јавни пари, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа е сумата која принцот Хари и Меган Маркл може да ја заработат, според експертите. Сумата ќе се зголеми на еден милион доколку двојката одговара на прашања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

500.000 долари ако Хари и Меган прозборат во јавност. Ако одговараат на поставени прашања – милионче. Ама, вистинската зделка би била доколку објават книга со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 350 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Првичната согласност за предизборната коалиција паднала викендов на средба меѓу високи партиски функционери, но деталите за идната коалициска соработка ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 106 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хари доби уште една забрана, поради што ќе му биде многу тешко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: