Поддршка од Црна Гора за евроатлантскиoт процес


2 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска се сретна со хрватската амбасадорка во нашата држава, Нивес Тигањ. Како што информираат од влдадината прес-служба, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој очекува Владата што ќе биде формирана по изборите да го продолжи европскиот пат и започнатите реформи и потсетува дека земјата во изминатите две години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претстојните предвремени парламентарни избори се многу важни бидејќи ќе ја одредат рамката за европската перспектива на земјата, оценува Илхан Кјучук, ...
| | веќе видена | слични

На средбата беше разговарано на повеќе актуелни теми, како процесот на интеграција на Македонија во ЕУ, извесното членство во НАТО, спроведувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Оливер Спасовски имаше средба со хрватската амбасадорка Нивес Тигањ на која, како што соопшти владината прес-служба, е изразена силна поддршка од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Оливер Спасовски, се сретна со Нивес Тигањ, амбасадорката на Република Хрватска во нашата држава. На средбата е изразена силна поддршка од Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција омекна. Преговорите за членство можат да се водат паралелно со внатрешната реформа во ЕУ и носење на новата методологија за проширување. Пораката на ...
| | веќе видена | слични

По разочарувањето од октомврискиот самит на кој С. Македонија и Албанија не добија датум за почеток на преговори со ЕУ, работите околу ревидирањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција ја крева рампата за влез – ЕУ може да даде датум за Македонија и да се реформира во исто време, порача Тимоние. По француското вето, ова е прв пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Точно е дека ДУИ го прекрши договорот за „победник со победник“ на изборите, но тоа треба да остане во минатото, вели потпретседателот на „интегративците“ вели ...
сите 210 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 623 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршка од Црна Гора за евроатлантскиoт процес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: