ВМРО-ДПМНЕ: Законот за легализација е продолжение на криминалот и грабеж на народот


Новиот Закон за легализација на бесправно изградените објекти е продолжение на криминалното работење на СДСМ и општ грабеж на народот. Според членот 20 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема ден без нов скандал во Агенцијата за млади и спорт. Дарко Каевски и нововработените негови другарчињата не познаваат ниту еден законски пропис, особено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приоритет на СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче се личните бизнис интереси, а не добросостојбата на граѓаните. СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Единствен успех на СДСМ за овие три години е што граѓаните на Република Македонија земаат најниска просечна плата на Балканот. Со празните соопштенија на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Единствен успех на СДСМ за овие три години е што граѓаните на Република Македонија земаат најниска просечна плата на Балканот, се вели во соопштението на ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „Радио Спектар”, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев зборуваше за тоа дека на само неколку месеци пред одржувањето на предвремените ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес сум во Општината Илинден, ги посетивме населените места Мршевци и Миладиновци, исто така имаше огромна посета на луѓе и од останатите населени места. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
сите 317 | | | веќе видена

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 210 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Законот за легализација е продолжение на криминалот и грабеж на народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: