Бектеши: Можност за едностран раскин на концесијата


Министерот за економија Крешник Бектеши не се согласува со тврдењата на Македонската асоцијација за рударство за законот за минерални суровини изнесени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За оваа Влада секогаш приоритет ќе биде здравјето и безбедноста на граѓаните и доколку тие бидат загрозени, како Министерство за финансии ќе постапиме исто без ...
| | веќе видена | слични

Непрецизен, нелогичен, со груби превиди, отвора можност по субјективно мислење да се одземаат концесии во земјва. Вака Македонската асоцијација за рударство ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската асоцијација за рударство (МАР) при Стопанската комора на Македонија бара да се повлече од собраниска процедура Предлог-законот за изменување и ...
| | веќе видена | слични

Рудник не е куќа за да може да се замени со друг на нова локација и да може веднаш да почне да работи. За да проработи рудник, потребно е прво да има руда на ...
| | веќе видена | слични

Итно стопирање на измените во законот за минерални суровини со кои може еднострано да се раскинат договорите за концесија, бара Македонската асоцијација за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Можност за едностран раскин на концесијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: