БЕТОНИРАНИ ВО ЧЕКАЛНА: Реформите за проширувањето нема да се донесат до Самитот


Студен туш од Чешка за очекувањата во македонските евроинтеграции и датумот за старт на преговорите со ЕУ. Во интервју за „Еуроактив“ чешкиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија денеска ја усвои својата работна програма за 2020 година, во која меѓу приоритетите се наведени и започнувањето на преговорите за членство ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописничката на МИА од Брисел, работната програма на Европската комисија опфаќа конкретни чекори кои извршното тело на ЕУ ќе ги преземе во текот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли по средбата со спикерите на парламентите од западниот Балкан повика на нов поттик за проширувањето на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во Брисел учествува на Самитот на претседатели на парламенти на земјите од Западен Балкан и на Европскиот парламент, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Вицепремиерот Бујар Османи в о интервју за Агенција Европа, смета дека е важно одлуката за отпочнување на преговорите со ЕУ да биде донесена во март, како ...
| | веќе видена | слични

Десетина дена откако францускиот амбасадор Кеистијан Тимоние го пренесе ставот на официјален Париз дека без фер и коректни избори нема датум за преговори со ...
| | веќе видена | слични

Верувале или не, но според вицепремиерот Бујар Османи, ако ЕУ не додели датум за Македонија во март, тоа било мешање на Брисел во изборите кои ...
| | веќе видена | слични

„Го повикуваме Европскиот совет да продолжи да ја поддржува европската перспектива за западен Балкан врз основа на исполнување на пристапните критериуми и да ...
| | веќе видена | слични

Несомнена е клучната улога на парламентите и зајакнувањето на парламентарната димензија на процесот на проширување и парламентарната демократија, на развојот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 312 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 258 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕТОНИРАНИ ВО ЧЕКАЛНА: Реформите за проширувањето нема да се донесат до Самитот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: