Затуроска: Предложениот закон за дивоградби е паушален, несериозен и строго наменет за некои локални моќници


Претседателката на собраниската Комисија за транспорт Лилјана Затуроска, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека изјавите на Сугарески се паушални, зошто за ...
| | веќе видена | слични

Сметаме дека се она што во изминатиот период направивме го сторивме за на никој во иднина да не му текне да прави дивоградби, бидејќи не само што е казниво со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт Горан Сугарески во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ рече дека се она што е сторено ов изминатиот период е направен за во иднина ...
| | веќе видена | слични

Дивите платформи на Матка се уште се тука. И по речиси една година надлежните за нивно уривање уште си ја префрлаат топката. На терен нема никаква активност од ...
| | веќе видена | слични

Законот за легализација на дивоградбите заглави во Собрание и мали се шансите да биде донесен пред избори, што значи дека најверојатно ќе ја чека новата ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против законот за легализација на дивоградби кој е во собраниска процедура, но не се согласува со тоа што тој се носи по скратена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 206 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 95 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затуроска: Предложениот закон за дивоградби е паушален, несериозен и строго наменет за некои локални моќници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: