Сугарески: ВМРО-ДПМНЕ намерно го блокира законот за легализација


Сметаме дека се она што во изминатиот период направивме го сторивме за на никој во иднина да не му текне да прави дивоградби, бидејќи не само што е казниво со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт Горан Сугарески во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ рече дека се она што е сторено ов изминатиот период е направен за во иднина ...
| | веќе видена | слични

Дивите платформи на Матка се уште се тука. И по речиси една година надлежните за нивно уривање уште си ја префрлаат топката. На терен нема никаква активност од ...
| | веќе видена | слични

Законот за легализација на дивоградбите заглави во Собрание и мали се шансите да биде донесен пред избори, што значи дека најверојатно ќе ја чека новата ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против законот за легализација на дивоградби кој е во собраниска процедура, но не се согласува со тоа што тој се носи по скратена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 312 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 222 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 305 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: ВМРО-ДПМНЕ намерно го блокира законот за легализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: