Маричиќ и Муцунски на средба за Законот за јавно обвинителство


Небулозни одредби,текст со недоречености, закон со интенција за вдомување на кадрите на СЈО - вака експертите го оценуваат текстот на Предлог-законот за Јавно ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Фатиме Фетаи од поранешното СЈО, како последен говорник на Јавната расправа за Законот за јавно обвинителство, побара поголеми овластувања за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Парламентот денеска ќе продолжи расправата за законот за Јавно обвинителство. Дебатираа и ставови излагаа професори, актуелни и екс обвинители, адвокати. ...
| | веќе видена | слични

Владата, Министерството за правда како предлагач на Законот за јавно обвинителство, но и пратениците од владејачкото мнозинство покажаа во изминатиот период ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 270 | | | веќе видена

„Кога сегашниот технички премиер, Оливер Спасовски го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи (МВР) во 2017 година имаше само 1.000 пасоши ...
сите 214 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 14 | | | веќе видена

Владата дели тендери на фирми кои пренесуваат кокаин, Тиквешко езеро нов бонбона бизнис на власта, според ВМРО-ДПМНЕ се фактите кои го одбележаа денот.1. ...
сите 194 | | | веќе видена

Во повеќе градови вчеравечер се маршираше во чест на  жртвите на расно мотивираниот напад во Ханау, во кој германски државјанин уби девет лица, а потоа ...
сите 80 | | | веќе видена

„Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, а денес постапките се јавни и транспарентни“. Ваква е реакцијата ...
сите 219 | | | веќе видена

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ и Муцунски на средба за Законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: