Борисов: Треба да покажеме дека сме пораснале


5 копии
5 копии

Десетина дена откако францускиот амбасадор Кеистијан Тимоние го пренесе ставот на официјален Париз дека без фер и коректни избори нема датум за преговори со ...
| | веќе видена | слични

Верувале или не, но според вицепремиерот Бујар Османи, ако ЕУ не додели датум за Македонија во март, тоа било мешање на Брисел во изборите кои ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вицепремиерот Бујар Османи во интервју за Агенција Европа, смета дека е важно одлуката за отпочнување на преговорите со ЕУ да биде донесена во март, како ...
| | веќе видена | слични

„Го повикуваме Европскиот совет да продолжи да ја поддржува европската перспектива за западен Балкан врз основа на исполнување на пристапните критериуми и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Несомнена е клучната улога на парламентите и зајакнувањето на парламентарната димензија на процесот на проширување и парламентарната демократија, на развојот ...
| | веќе видена | слични

Франција омекна. Преговорите за членство можат да се водат паралелно со внатрешната реформа во ЕУ и носење на новата методологија за проширување. Пораката на ...
| | веќе видена | слични

По разочарувањето од октомврискиот самит на кој С. Македонија и Албанија не добија датум за почеток на преговори со ЕУ, работите околу ревидирањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 337 | | | веќе видена

„Кога сегашниот технички премиер, Оливер Спасовски го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи (МВР) во 2017 година имаше само 1.000 пасоши ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 14 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја ...
сите 257 | | | веќе видена

Илјадници луѓе низ германија вчеравечер им оддадоа почит на жртвите во нападот во Ханау. Во повеќе од 50 градови во земјата имаше собири на граѓани, политичари ...
сите 81 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов: Треба да покажеме дека сме пораснале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: