Извиси ли ГА-МА?

Каде е закочена потпишувањето на спогодбатата меѓу „Макпетрол“ и Владата за откуп на акциите во ГА-МА? Зошто процесот не се помести и покрај тоа што двете ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија смета дека со разрешување на долгогодишните спорови со предложената спогодба, постапката за сертификација на операторот на ...
| | веќе видена | слични

Тоа што владините органи не ја спроведуваат договорената поделба на ГА-МА меѓу државата и компанијата „Макпетрол“ значи одложување на процесот на гасификација ...
| | веќе видена | слични

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... Можно ли е да се случи граѓаните да бидат долгорочно оштетени, затоа што ќе имаат помала пензија од реално заслужената? ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 344 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 144 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извиси ли ГА-МА?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: