ВМРО-ДПМНЕ: Доколку освоиме двотретинско мнозинство ќе сториме се што е можно да ги коригираме штетите од Заев


Заев во паника уште сега ја призна победата на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните предвремени парламентарни избори. Исплашен од поразот кој му следи, Заев се обидува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема ден без нов скандал во Агенцијата за млади и спорт. Дарко Каевски и нововработените негови другарчињата не познаваат ниту еден законски пропис, особено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев и СДСМ сакаат набрзина да донесат Закон кој ќе го амнестира нивниот криминал. Тоа само го покажува стравот на СДСМ и Заев од владеењето на правото и ...
| | веќе видена | слични

Последен доказ за тоа е скандалот во кој се гледа како обвинителството на Русковска го амнестирала по кој знае кој пат криминалот на Заев во случајот со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

По аферата која ја објави италијанскиот весник Ла Верита во која наведуваат дека поранешниот премиер Зоран Заев поткупувал гласови во кампањата за изборите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Што треба повеќе да се случи за ова обвинителство да почне да гледа докази за криминал кај власта, праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во објава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приоритет на СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче се личните бизнис интереси, а не добросостојбата на граѓаните. СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единствен успех на СДСМ за овие три години е што граѓаните на Република Македонија земаат најниска просечна плата на Балканот. Со празните соопштенија на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците денеска ќе гласаат за Законот за ЈО и ќе се распушти Собранието. На 12 април треба да се одржат предвремени парламемнтарни избори. Неизвесно е дали ...
сите 778 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски веќе испратил барање до опозициската ВМРО-ДПМНЕ да назначи нов министер за труд и социјална политика по разрешувањето на Рашела ...
сите 380 | | | веќе видена

Зоран Заев брза да донесе Закон за јавно обвинителство за да не може скандалозните аудио бомби да се користат против него на суд, тврди портпаролот на ...
сите 161 | | | веќе видена

Во првата половина на март се очекува ратификација на Протоколот за членство во НАТО од страна на шпанскиот Парламент, по што во текот на тој месец се очекува ...
сите 275 | | | веќе видена

Вака другарчиња, не се гради држава во која ќе владее правото, вака само се доградува постоечкиот хибриден режим.Нека ви е на здравје законот на сите што ќе си ...
сите 100 | | | веќе видена

Во Одделението за внатрешни работи Прилеп, вчера во 15 часот, 32-годишна жена од прилепско село пријавила дека нејзината малолетна ќерка била уценувана од лице ...
сите 268 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски денеска од собраниската говорница запраша како може заменик министер за локална самоуправа да го брани ...
сите 154 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку освоиме двотретинско мнозинство ќе сториме се што е можно да ги коригираме штетите од Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: