Кој е виновен за бездомните кучиња по скопските улици?


Иако видено многу пати, глумењето смрт пред домашните миленици никогаш не станува здодевно. Многумина помислуваат дека секое куче ќе скокне по својот ...
| | веќе видена | слични

“Ferray Corporation” е информатичка фирма од Токио каде веќе 20 години се почитуваат иновативни мерки за намалување на стресот кај вработените. Имено, еден од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 601 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Тврдењата дека мутацијата на коронавирусот која се шири низ Британија може да биде посмртоносна и со побрза трансмисија ги зголемуваат стравувањата од ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е виновен за бездомните кучиња по скопските улици?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: