Први резултати од истрагата, Иран потврди: Две ракети биле испукани кон украинскиот авион


Две ракети се испукани кон украинскиот авион соборен на 8. јануари, се првите резултати од истрагата на Иранското цивилно воздухопловство. „Истражувачите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ирански патнички авион со 150 патници се лизна од пистата и излета на улица во јужниот град Махшар, со тркалата сè уште повлечени и никој не бил повреден. ...
| | веќе видена | слични

Ирански патнички авион со 135 патници скршнал од пистата и излетал на улица во јужниот град Махшар, откако при слетувањето пукнала опремата за слетување. Никој ...
| | веќе видена | слични

Авионот што полетал од аеродром од северен Ирак, се запалил веднаш по полетувањето. Инцидентот се случил денес во текот на денот. Патничкиот авион во Техеран ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Човекот по чија вина беше соборен украинскиот патнички авион од страна на иранската армија е во затвор, изјави денеска иранскиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна ...
сите 333 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 249 | | | веќе видена

Обвинителкатасе спротивстави на барањето на Сашо Дукоски Бојан Јовановски да излезе од притвор. - Полицијата не го најде Јовановски во библиотека туку на ...
сите 340 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 129 | | | веќе видена

Флакрон Беџети, портпарол на Алијансата за Албанците на новинарско прашање истакна дека тие како политички субјект биле заинтересирани за трипартиска ...
сите 52 | | | веќе видена

Кристоф Дугари со нависитна енергични и прилично дрски коментари ги следи сите случувања во светскиот фудбал и излегува со коментари за најважните натпревари ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Први резултати од истрагата, Иран потврди: Две ракети биле испукани кон украинскиот авион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: