Мицкоски во 1на1 одговори каква Македонија сака да имаме КОГА ЌЕ СТАНЕ ПРЕМИЕР (ВИДЕО)


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера беше специјален гостин на Жаре Димитровски во шоуто „Еден на еден“.Во опуштена атмосфера, насмеан и ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во посета на Долнени каде што се сретна со земјоделците. Тие се незадоволни и му се пожалиле дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денес сме овде во Прилеп, пред една недела од прилика најавивме на прес конференција дека ВМРО-ДПМНЕ започнува теренски активности во периодот кој што следува ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес беше во посета на Прилеп каде тој оствари низа на активности. Најпрво тој оствари средба со вработените од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во Припел, каде што одржа состанок во општинскиот комитет во Прилеп. Салата беше претесна да го прими ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на посетата на Прилеп, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со менаџментот на компанијата Витаминка. Мицкоски оттаму порача ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при посетата на Прилеп оствари средба и со претставници на стопанската комора. Како што истакна тој, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ја посетив фабриката Витаминка од Прилеп. Одличен бренд кој трае над 60 години и вработува над 700 луѓе. Развојот на нашата економија треба да се темели врз ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со стопанската комора во Прилеп. -Остварив средба со претставници на стопанската комора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 498 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 184 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 105 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на вечерашната, 42 редовна седница, ја разгледа и ја усвои Информацијата за набавка на САРС-КоВ-2 инактивирана вакцина против КОВИД-19, информираат од ...
сите 469 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во 1на1 одговори каква Македонија сака да имаме КОГА ЌЕ СТАНЕ ПРЕМИЕР (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: