Васев: Сè уште не се откриени објавувачите на фотографиите, граѓаните ако имаат сомнеж да пријават во МВР


Во денешниот Утрински брифинт гостуваше Томе Весев, потпретседател на македонски полициски синдикат, кој вели дека штетата од објавување фотографии кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со објавата на некои портали во државата, проследена во текот на вчерашниот ден каде беше постиран одреден видео запис за настан кој се случил во ...
| | веќе видена | слични

И на сонце и на дожд и на ветер и на снег, железните огради на МВР стојат пред Собранието. Ја чуваат безбедноста на највисокиот законодавен дом и кога има и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 368 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 524 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 458 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Васев: Сè уште не се откриени објавувачите на фотографиите, граѓаните ако имаат сомнеж да пријават во МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: