Атиџе Муратова ќе добие работа во општината Лозово, нов покрив за нејзината куќа и ќе сними две песни


Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот документарно-долгометражен филм „Медена земја“ е првиот филм во историјата на Оскарите кој е номиниран и за најдобар документарен филм и за ...
| | веќе видена | слични

Промената на климата е погубна и за пчелите, вели ѕвездата на македонскиот документарец „Медена земја“, Атиџе Муратова. Последната жена-одгледувач на диви ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот филм е првиот што е номиниран и за најдобар документарец и за најдобар меѓународен филм, пишува „Њујорк тајмс“.Трката за Оскар е во полн ек и сите ...
| | веќе видена | слични

Филмот „Медена земја“ направи добра реклама за македонскиот мед. Во него нашата земја е прикажана како чиста и незагадена, а медот кој потекнува од таква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 347 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена

Жоу Чи, заменик-генералниот секретар на кинеската академија на науките, им рече на новинарите дека иам препораки за компаниите кои продолжиле со работа и ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атиџе Муратова ќе добие работа во општината Лозово, нов покрив за нејзината куќа и ќе сними две песни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: