Франција ќе се врати…


Франција долго време ќе го паметат ова Европско првенство. „Триколорите“ не успеаја да ја минат групната фаза, заедно со Данска се двете најнепријатни ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на Европското првенство сите ги сумираат впечатоците. Дел од репрезентациите прават анализи за несупехот, дел на големо го слават успехот, а од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Машката репрезентација на Македонија одамна го заврши настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, кое влегува во самата завршница кога ќе ...
| | веќе видена | слични

Во синоќешното финале на Европското првенство во ракомет Шпанија ја совлада Хрватска со 22-20. Хрватите во првото полувреме беа почесто во водство. Имаа и три ...
| | веќе видена | слични

Со 141 километар на час, нашиот репрезентативец Филип Талески го има најбрзиот шут на овогодинешното Европско првенство во ракомет. Второто место на листата му ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот ракометар Домагој Дувњак е прогласен за најдобар ракометар на 14. Европско првенство. Лидерот на „коцкестите“ постигна 31 погодок во осумте настапи ...
| | веќе видена | слични

ЕХФ пред големото финале на Европското првенство во ракомет го објави идеалниот состав и МВП на шампионатот, во кој се најдоа по два играчи на финалистите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ пред одржувањето на предвремените парламентарни избори, политичката битка со СДСМ ја води на начин добро познат на владејачката партија. ...
сите 159 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција ќе се врати…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: