Годишно во БиХ од загаден воздух умираат 3.300 луѓе


7 копии

Во метрополата веќе еден ден како се на сила итните мерки а ефектите речиси невидливи. Автобускиот превоз е бесплатен но бројот на патници е вообичаен како и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според податоците од Државниот автоматски мониторинг систем за квалитет на амбиенталниот воздух концентрација на РМ 10 честици ги надминува граничните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно податоците од Државен автоматски мониторинг систем за квалитет на воздух (ДАМСК), средно-дневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на ...
| | веќе видена | слични

Стапуваат во сила препораките и мерките за справување со високите стапки на загадување на амбиенталниот воздух во Скопје и Тетово. Во согласност со препораките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 218 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 120 | | | веќе видена

Главната порака вечерва доаѓа од народот. Она што следува пак на 12 април е надојден Вардар. За состојбата во земјава воновен е правдоубиецот Зоран заев. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 281 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 226 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 109 | | | веќе видена

Пред зградата на Јавното обвинителство вечерва во 18:15 часот почна протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ. Поддржувачите на оваа партија и присутните граѓани ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годишно во БиХ од загаден воздух умираат 3.300 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: