На 4.210 граѓани што треба да одат во пензија им е загубен дел од стажот


Со вознемирувачка реалност се соочуваат дел од граѓаните што исполнуваат услови за пензија, а на кои целиот пензиски стаж не им е заведен иако придонесите се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Санела Шкријељ, членка на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со пензионерите во Демир Капија. Шкријељ со нив разговараше за ...
| | веќе видена | слични

Иако, Фондот за пензиско осигурување се огласи во врска со ревизорскиот извештај во кој стои дека ПИОМ исплатил 4 милиони евра на починати лица, и изгубил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Известување за користење на услугата бањско – климатска рекреација на корисниците на пензија за 2020 година Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јануарската пензија што ќе биде исплатена во февруари, ќе биде 700 денари повисока за секој пензионер. Ова го изјави вицепремиерката Мила Царовска, која заедно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменичката на претседателот на Владата Мила Царовска, дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ, заменик директорот на ...
| | веќе видена | слични

Ако некому му влезете дома и му земете дел од парите или од друга вредна материјална сопственост, сигурно ќе ве пријави во полиција и ќе бара кривично да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 526 | | | веќе видена

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 206 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 582 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Милион и триста илјади гледачи значи дека не може да гледаат ништо. Кабелските оператори се сериозни дека не сакаат да емитуваат. Тоа значи дека и МТВ нема да ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 4.210 граѓани што треба да одат во пензија им е загубен дел од стажот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: