Чулев до ДИК, дали треба врзан потпис и за наредба за полициска акција


Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
| | веќе видена | слични

Едногласно и без спротиставени мислења државната изборна комисија одлучи да ги отфрли трите барања на министерката за труд и социјална Рашела Мизрахи работа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната фарса во владата наречена „Презентација на Оперативен план…“ ја покажа севкупната партизација и злоупотреба на власта на СДСМ, вели Наум Стоилковски, ...
| | веќе видена | слични

Иако Владата ја поништи одлуката, техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, попладневно околу 17 часот повторно ги назначила истите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потегот на Владата на СДСМ за поништување на решенијата за разрешување на постојните и именување други вршители на должност директори во јавните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Илјадници граѓани од почетокот на годината се во мака и тешки проблеми поради несватливото однесување на СДСМ.Мислејќи дека ќе ја блокираат работата на новата ...
| | веќе видена | слични

Со поништувањето на решенијата за разрешување од должност и именување на в.д. директори, Владата директно се вклучува во продолжување на агонијата на илјадници ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одлуките на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи се поништени зашто не се законски, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
сите 271 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 240 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 89 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев до ДИК, дали треба врзан потпис и за наредба за полициска акција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: