Во Македонија може да се заработи плата од 1.000 евра, но во оваа струка...


Над 106 илјади вработени за последните 2,5 месеци добија  повисоки плати, благодарение на мерката за субвенционирање на придонеси за покачување на плати. ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 210 пријави за неисплатен К-15 пристигнале од работници до Државниот трудов инспекторат во текот на 2019 и првиот месец од 2020, но до сега не е казнет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедно со работодавачите, работниците, синдикатите и стопанските комори заеднички донесовме одлука дека економијата сега може да издржи минимална плата од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политиките на СДСМ за раст на платите во сите сектори даваат реални, видливи резултати. Преку постојаниот раст на минималната плата на реални економски основи, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ова го истакна потпретседателката на СДСМ Мила Царовска на програмската трибина Агенда Социјална заштита што денеска се одржува во Штип, се наведува во ...
| | веќе видена | слични

Над 106 илјади работници добиле повисоки плати како резултат на мерката ослободување од плаќање придонеси. Таргетот е постигнат, на 25% од вработените им се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мицкоски на „Граѓанскиот протест против неправдата", посочи дека таа работи за лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев. -Мислам дека е многу невкусно ...
сите 421 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ со видео од вчерашниот протест против неправдите кои власта на Зоран Заев ги нанесе на Македонија, порача дека изборот е ...
сите 248 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 143 | | | веќе видена

Иако на одбраната и денеска не им биле доставени сите докази за кои судијата Илија Трпков минатиот пат ги задолжи обвинителката Вилма Рускоска и нејзиниот тим, ...
сите 114 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 100 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 110 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија може да се заработи плата од 1.000 евра, но во оваа струка...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: