Шарл Мишел, претседателот на ЕУ в петок на средби со македонскиот државен врв


Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, изјави дека повеќе од потребно е интеграција на Западен Балкан во Европската Унија. За време на Самитот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Несомнена е клучната улога на парламентите и зајакнувањето на парламентарната димензија на процесот на проширување и парламентарната демократија, на развојот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на Германија во Македонија, Томас Герберих денеска изјави дека земјата треба да продоложи со реформите. Според него, Македонија ќе продолжи да ја ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Пендаровски, првите дипломати на САД и на Европа, како и Советот на амбасадорите, на конференција во Скопје ги искажаа ставовите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски се обрати на тркалезната маса насловена „Патот кон ЕУ и НАТО: Перспективи и предизвици“, организирана од Советот на амбасадори. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе учествува на Самитот на претседатели на парламентите на земјите од Западен Балкан и на Европскиот Парламент, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението за еднакви права на ЛГБТ заедницата за Западен Балкан и Турција (ЕРА), како и Меѓународната асоцијација на лезбејки, геј, бисексуалци, транс и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 175 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарл Мишел, претседателот на ЕУ в петок на средби со македонскиот државен врв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: