Претседателот на Европскиот совет в петок во Скопје


Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, изјави дека повеќе од потребно е интеграција на Западен Балкан во Европската Унија. За време на Самитот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Несомнена е клучната улога на парламентите и зајакнувањето на парламентарната димензија на процесот на проширување и парламентарната демократија, на развојот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот претседател Пендаровски, првите дипломати на САД и на Европа, како и Советот на амбасадорите, на конференција во Скопје ги искажаа ставовите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски се обрати на тркалезната маса насловена „Патот кон ЕУ и НАТО: Перспективи и предизвици“, организирана од Советот на амбасадори. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе учествува на Самитот на претседатели на парламентите на земјите од Западен Балкан и на Европскиот Парламент, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението за еднакви права на ЛГБТ заедницата за Западен Балкан и Турција (ЕРА), како и Меѓународната асоцијација на лезбејки, геј, бисексуалци, транс и ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на парламентите од земјите од Западен Балкан во вторник ќе имаат средба со претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли во Брисел и ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ...
сите 256 | | | веќе видена

Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното ...
сите 463 | | | веќе видена

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 160 | | | веќе видена

Со Законот за Јавно обвинителство креираме независен обвинителски систем преку кој овозможуваме судска завршница на сите предмети покренати од СЈО кои се во ...
сите 227 | | | веќе видена

Напаѓачот на Борусија Дортмунд Ерлинг Халанд не престанува да воодушевува. Норвешката машина за голови ги тресе мрежите како од шега, а рече дека е голем фан ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Европскиот совет в петок во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: