Петровска не се откажува од намерата да поднесе кривична пријава против Чулев


Дополнителната заменик министерка  Славјанка Петровска не се откажува од намерата да поднесе кривична пријава против министерот Наќе Чулев, за телеграмата со ...
| | веќе видена | слични

После скандалозните три телеграми, од кои последиците сеуште не се надминати во целост, Наќе Чулев излезе на прес конференција на која наместо да се истакне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога веќе сака да прави споредби, и споредува периоди Чулев требало да знае дека оваа година беше спроведена втората клучна реформа во Министерството за ...
| | веќе видена | слични

За враќање на старите методи кога министерството за внатрешни работи беше претворено во МВРО и „ги фаќаше за уши" неистомислениците, а полицијата тепаше ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер на својата прва прес конференција во МВР соопшти дека заедно со синдикатите ги анализирале сите 1753 распоредувања кои претходникот Оливер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одговорноста за хаосот во МВР е на Оливер Спасовски и неговото политичко раководење со МВР, истакна на денешната прес-конференцијата техничкиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Поради лоши планови и анализи во МВР фалат обрасци за лични документи, тврди новиот министер Наќе Чулев. Најлошо е со пасошите, недостасуваат и возачки дозволи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од почетокот на декември до 25 – ти истиот месец во 2019 година донесени се 1.050 решенија, додека во последната седмица донесени се и изработени 1.198 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 516 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 232 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 300 | | | веќе видена

Јавното обвинителство отвори истрага за недостиг од пасоши. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев објави дека досието го доставил до Обвинителството за ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска не се откажува од намерата да поднесе кривична пријава против Чулев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: