„Виси“ли кредитирањето на новиот Клинички центар


5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека ќе се реши проблемот и оти наскоро жените во Општина Шуто Оризари ќе добијат матичен гинеколог. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Корона додека коси низ светот, Филипче пред време се распушти од функција министер и не презема ништо. Министерот за здравство Венко Филипче само продолжува со ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека министерот за здравство, Венко Филипче пред време се распуштил од функцијата министер и не преземал ништо во врска со коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Општина Шуто Оризари остана без единствената гинеколошка ординација. Пациентките се повторно извисени и без можност да добијат соодветна медицинска услуга. ...
| | веќе видена | слични

Населбата Шуто Оризари нема гинеколог, откако д-р Вјолце Мбира која имаше ординација, ја затворила и ја преселила во населбата Сингелиќ, велат жените од оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Виси“ли кредитирањето на новиот Клинички центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: