„ЛА СТАМПА“ за славењето на Богојавление на Македонците во Италија (ФОТО)


Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
| | веќе видена | слични

Парите собрани од традиционалната обиколка на домовите на верниците со светиот крст во скопско Бардовци, скокачите ги подарија на малиот Ангел Аврамоски. ...
| | веќе видена | слични

Момчиња од населба Бардовци по повод празникот Водици и скокањето по Светиот крст во реката Лепенец организираа хуманитарна акција, пренесува Вечер прес. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Среќниот скокач по светиот крст во с.Бардовци,заедно со останатите скокачи оваа годината наградата и паричните средства собрани од жителите на с.Бардовци беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
| | веќе видена | слични

Митрополит Киевски и на цела Украина, г.г. Онурфиј, направи вистинско шоу на овогодишниот православен празник Богојавление-Водици. Откако го фрлил светиот крст ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светиот крст се фрлаше во Стара река во Бугарија, при што имаше општа тепачка. Веднаш откако свештеникот го фрли крстот скокнаа неколку момчиња во замрзнатата ...
| | веќе видена | слични

Оваа година за Водици имаше навистина многу необични ситуации. Но, онаа која е најнеобична веројатно ни доаѓа од селото Владевци. Селото кое се наоѓа на патот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 377 | | | веќе видена

Антонио Милошоски ја предаде во Обвинителството за гонење криминал и корупција аудио снимката добиена од укажувач на која се претпоставува дека се слуша гласот ...
сите 233 | | | веќе видена

Оливер Спасовски го претвори МВР во дувло на криминалот и негов заштитник. Три години Спасовски ја парализираше полицијата, ги деградираше полициските ...
сите 171 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Брисел оствари средба со премиерот, Оливер Спасовски, на која кажа дека НАТО се подготвуваат за церемонијата ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците на здравствените власти во Кина бројот на лица кои се излекувани од новиот коронавирус достигна до 19 отсто, додека 2,7 проценти од ...
сите 356 | | | веќе видена

Но, единствено што направија за време на нивното владеење е криминал на сите полиња од општественото живеење. Времето на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане длабоко врежано ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЛА СТАМПА“ за славењето на Богојавление на Македонците во Италија (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: