Фондот на ПИОМ ги демантира пишувањата во медиумите


3 копии

Санела Шкријељ, членка на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со пензионерите во Демир Капија. Шкријељ со нив разговараше за ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Лицата кои навршиле 65 години, а немаат 15 години стаж поради тоа што не им биле платени дел од придонесите, ќе може да ги откупат години стаж што им фалат за ...
| | веќе видена | слични

Собранието во рамките од денешната работа по дневниот ред на 126-тата седница донесе повеќе предлог-законски решенија меѓу кои и Предлог законот за дополнување ...
| | веќе видена | слични

Според пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска, предлог-законот за пензиско-инвалидско осигурување, што го предлага СДСМ и нивните коалициони партнери е ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редови на ВМРО-ДПМНЕ, Весна Пемова на собраниската седница посочи дека законот од 2011/2012 година за пензиско осигурување и докупување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова го предвидува Предлог-законското решение кое е на дневен ред на денешната собраниска седница. Предлогот е поднесен од група пратеници од ДУИ, а како што ...
| | веќе видена | слични

Иако, Фондот за пензиско осигурување се огласи во врска со ревизорскиот извештај во кој стои дека ПИОМ исплатил 4 милиони евра на починати лица, и изгубил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се повикуваше на принципи а гледаме дека до пладне бил премиер, попладне бил обвинител, навечер бил судија, вели Милошоски-Има големи сомнежи дека тргува со ...
сите 261 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 243 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ јавува за уште една – седма жртва на коронавирусот. Во болницата Комо починал 62-годишен маж, за кој се наведува дека ...
сите 222 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фондот на ПИОМ ги демантира пишувањата во медиумите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: