ЕК: Преговорите со Британија дури во март


2 копии

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој е во еднодневна посета на Брисел каде презентира извештај подготвен со Обединетите Нации, за МИА вели дека ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека Франција го омекнува ставот „прво реформирање на методологијата за проширување, па потоа отворање на преговорите со Македонија и Албанија“. За прв ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брисел уште еднаш го повика Собранието да го усвои Законот за јавното обвинителство пред неговото очекувано распуштање во февруари. Амбасадорот на ЕУ, Самуел ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на Европската унија е високо на агендата на хрватското претседателство со Европската унија. Амбасадор на Унијата во земјава вели дека Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За време на хрватското претседателство со ЕУ посебен фокус ќе се стави на проширувањето на ЕУ во однос на Југоисточна Европа. Земјите од ЈИЕ заслужуваат ...
| | веќе видена | слични

Оваа порака ја испрати евроамбасадорот Самуел Жбогар до македонските политичари пред членките на Европската Унија да ги донесат одлуките за интеграцијата на ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан ќе биде високо на агендата на хрватското претседателство со Советот на ЕУ. Амбасадорката Нивес Тигањ, пред ...
| | веќе видена | слични

Три приоритетни столба на кои треба да се фокусира Македонија во следниот период за да може да добие датум за почеток на преговорите со Европската унија ...
| | веќе видена | слични

Земјите од ЈИЕ заслужуваат европска перспектива и Хрватска може да ја даде поддршката на нашето непосредно соседство, истакна амбасадорката на Хрватска во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 312 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 222 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 305 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК: Преговорите со Британија дури во март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: