Од 40 противпожарни интервенции во јануари 13 биле на запалени оџаци


Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица за кусо време пожарот е локализиран и нема повредени. -Цел месец гасиме претежно пожари на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите 12 месеци беа собрани и транспортирани вкупно 153.763 тони комунален отпад. Количеството на собран и транспортиран отпад во 2019 во однос на 2018 ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Комунална хигиена“ лани во Скопје подигнала 153.763 тони комунален отпад. Отпадот е подигнат од домаќинствата и стопанските субјекти во урбаниот и во ...
| | веќе видена | слични

Зачестија пожарите во последните неколку дена. Речиси секој ден се случува да се запали некој дом. Најчеста причина се неисчитени оџаци. Пожарникарите ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на ЈП „Комунална хигиена“ Ана Марија Бранѓолица во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ зборуваше за негативниот тренд на палење контејери во ...
| | веќе видена | слични

Шест пластични контејнери попладнево изгореа на ул. „Алберт Ајнштајн“ во Дебар Маало. Во намерно подметнатиот пожар оштетени се и неколку околни дрвја, јавува ...
| | веќе видена | слични

Шест контејнери попладнево се запалени во скопската населба Дебар Маало и малку фалело пожарот да се прошири во соседните куќи и згради. Запалените контејнери ...
| | веќе видена | слични

Нови 45 возила за чистење, собирање ѓубре и миење на улиците низ Скопје ќе купува ЈП „Комунална хигиена“. За набавка на возилата претпријатието ќе земе кредит ...
| | веќе видена | слични

Оваа година имаме зголемен број на запалени автомобили и возила. Се случуваат пожари и од неисчистени оџаци, во Скопски агол говори командирот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на Ковид -19. Работното ...
сите 467 | | | веќе видена

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 293 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 116 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 40 противпожарни интервенции во јануари 13 биле на запалени оџаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: