Државјаните на ЕУ сакаат личен документ како доказ за легалниот престој на Островот

Британската Влада е под притисок на државјаните на ЕУ да им издава личен документ што ќе докажува дека тие имаат право да останат во земјата по Брегзит, пишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерката на Шкотската национална партија Никола Старџан планира да воведе „шкотска виза“ во обид да ја поттикне миграцијата, што ќе биде ограничена со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државјаните на земјите членки на Европската унија немаат намера да ја напуштат Велика Британија и да се вратат во своите земји по Брегзит, пишува Дојче веле. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 366 | | | веќе видена

Аудиоснимките покажуваат дека Заев влијаел врз одлуките на Обвинителството и на Врховниот суд, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ. Според лидерот на партијата Мицкоски во ...
сите 228 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 196 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државјаните на ЕУ сакаат личен документ како доказ за легалниот престој на Островот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: