Германскиот шеф на дипломатијата ја критикува американската политика за Иран


Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, рече дека наместо да ја следи кампањата за максимален притисок на САД против Иран, ЕУ ќе се држи до ...
| | веќе видена | слични

Актуелната американска администрација е најлоша во историјата на САД, изјави денеска иранскиот претседател Хасан Рохани. Во обраќање на националната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Иранците не треба да дозволат политиката на претседателот на САД Доналд Трамп за „максимален притисок“ врз Техеран да го нарушава единството на нацијата пред ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф порача дека американскиот претседател Доналд Трамп врши тероризам кон Иран. Шефот на иранската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранската организација за атомска енергија (АЕОИ) објави дека е подготвена за збогатување ураниум на кој и да еј процент, предизвикувајќи загриженост за ...
| | веќе видена | слични

„Штом политичкото раководство ќе даде зелено светло, АЕОИ е подготвена да збогати ураниум на неограничено ниво“, рече заменик-претседателот на АЕОИ, Али Асгар ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 298 | | | веќе видена

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 164 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 120 | | | веќе видена

Вардар ја оствари првата цел и со победата против Мотор го обезбеди пласманот во следната фаза. Денес црвено-црните од 16:00 часот го играат натпреварот против ...
сите 147 | | | веќе видена

По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија. По долгата стагнација на државата поради ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германскиот шеф на дипломатијата ја критикува американската политика за Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: