Промените во агендата го спречуваат иранскиот шеф на МНР да отпатува во Давос

Иранскиот министер за надворешни работи нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос бидејќи, како што наведува Техеран, организаторите „изненадно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Иранците не треба да дозволат политиката на претседателот на САД Доналд Трамп за „максимален притисок“ врз Техеран да го нарушава единството на нацијата пред ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф порача дека американскиот претседател Доналд Трамп врши тероризам кон Иран. Шефот на иранската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранската организација за атомска енергија (АЕОИ) објави дека е подготвена за збогатување ураниум на кој и да еј процент, предизвикувајќи загриженост за ...
| | веќе видена | слични

„Штом политичкото раководство ќе даде зелено светло, АЕОИ е подготвена да збогати ураниум на неограничено ниво“, рече заменик-претседателот на АЕОИ, Али Асгар ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Човекот по чија вина беше соборен украинскиот патнички авион од страна на иранската армија е во затвор, изјави денеска иранскиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на европската дипломатија Жозеп Морел ја продолжи временската рамка за разговори за спасување на иранскиот нуклеарен договор, откако Франција, Германија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 274 | | | веќе видена

Зоран Заев вчера од Виница истакна дека СДСМ не е веќе македонска партија, туку е мултиетничка партија со доминантно македонско гласачко тело, а тоа како што ...
сите 168 | | | веќе видена

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 120 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промените во агендата го спречуваат иранскиот шеф на МНР да отпатува во Давос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: