Хрватска осамена во полуфиналето на ЕП, кој ќе и се приклучи


3 копии

Стокхолм, 27. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако со 22:20 во драматичен меч ја победија Хрватска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ватерполо репрезентацијата на Унгарија ја освои европската круна откако во големото финале против Шпанија славеше дури по изведување пенали. на домашен терен ...
| | веќе видена | слични

Ристо Магдинчев, еден од нашите најпознати ракометни стручњаци, специјално за читателите на СПОРТМЕДИА, го искоментира финалето.„Најпрво да кажам дека Карачиќ ...
| | веќе видена | слични

Во последните минути на дуелот меѓу Шпанија и Хрватска во центарот на вниманието беа двајца екс-играчи на „златната генерација“ на Вардар. Игор Карачиќ по онаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ватерполо репрезентацијата на Србија го освои петтото место на Европското првенство во Будимпешта. Популарните „делфини“ попладнево го совладаа актуелниот ...
| | веќе видена | слични

Шпанија го одбрани европскиот трон во машкиот ракомет, откако во денешното финале со Хрватска, Црвената фурија победи со 22-20. При 21-20, екс играчот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 559 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска осамена во полуфиналето на ЕП, кој ќе и се приклучи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: