Министерот Хасан пешачеше 36 километри да се види со Атиџе


Македонскиот документарно-долгометражен филм „Медена земја“ е првиот филм во историјата на Оскарите кој е номиниран и за најдобар документарен филм и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спортските обложувалници „Sport Life“ ги објавија коефициентите за претстојната филмска манифестација – оскари. Во оваа обложувалница, доколку уплатите 1 евро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот документарен филм “Медена земја“ продолжува да ја шири својата популарност во меѓународни рамки. Имено, британската авиокомпанија „Бритиш Ервејс“ ...
| | веќе видена | слични

Промената на климата е погубна и за пчелите, вели ѕвездата на македонскиот документарец „Медена земја“, Атиџе Муратова. Последната жена-одгледувач на диви ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот филм е првиот што е номиниран и за најдобар документарец и за најдобар меѓународен филм, пишува „Њујорк тајмс“.Трката за Оскар е во полн ек и сите ...
| | веќе видена | слични

Филмската екипа на „Медена земја“ активно се подготвува за свеченото доделување на Оскарите во Лос Анџелес. Документарниот филм „Медена земја“ кој доби две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 291 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 629 | | | веќе видена

Повеќето словенечки телевизии и интернет портали информираа за случувањата во Собранието и неговото распуштање. Дневник во текст со наслов „Македонското ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Хасан пешачеше 36 километри да се види со Атиџе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: