Златните и девизните резерви на Русија 557,5 милијарди долари, повисоки отколку пред кризата

2 копии

Златните и девизните резерви на Русија достигнаа 557,5 милијарди долари во првите 10 дена од новата година, според најновите податоци на руската централна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот извршен директор на американската инвестициска банка „JP Morgan Chase”, Џејми Дајмон доби покачување од половина милион долари за 2019 година, со што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 562 | | | веќе видена

Додека владеачката партија го има ставот дека има шанси кампањата да помине во фер атмосфера, за опозицијата стартот на истата е лош. Министерката за одбрана ...
сите 411 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 126 | | | веќе видена

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
сите 150 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Златните и девизните резерви на Русија 557,5 милијарди долари, повисоки отколку пред кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: