Од Чилиќ до Ракитиќ со посебни пораки до хрватските ракометари


Хрватска на големо го слави пласманот во полуфиналето на Европското првенство. Во салата „Штадхале“ вчера се одигра најдобриот меч на евро-шампионатот, и двата ...
| | веќе видена | слични

Лино Червар бараше алиби и го навреди Ѓорѓи Начевски за одлуката кога во последниот напад на Хрватска во 59. минута досуди чекори. Колку и Червар да се буни и ...
| | веќе видена | слични

Лино Червар се обиде да си најде алиби и му испрати погрдни зборови на Ѓорчи Начевски за одлуката која ја донесе во последниот напад на Хрватска, но не само ...
| | веќе видена | слични

Стокхолм, 27. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако со 22:20 во драматичен меч ја победија Хрватска, ...
| | веќе видена | слични

Моментот кога Начевски ги досуди „чекорите“ во 59-та минута на Игор Карачиќ ќе влезе во антологија на европските првенства, пишува реномираниот портал за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 351 | | | веќе видена

„Кога сегашниот технички премиер, Оливер Спасовски го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи (МВР) во 2017 година имаше само 1.000 пасоши ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 14 | | | веќе видена

Во повеќе градови вчеравечер се маршираше во чест на  жртвите на расно мотивираниот напад во Ханау, во кој германски државјанин уби девет лица, а потоа ...
сите 80 | | | веќе видена

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 266 | | | веќе видена

„Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, а денес постапките се јавни и транспарентни“. Ваква е реакцијата ...
сите 213 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Чилиќ до Ракитиќ со посебни пораки до хрватските ракометари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: