Пожари во Македонија: Гореше зграда во Кривогаштани, а во Струга семејна куќа


Уште два нови пожари зафатија станбени објекти низ Македонија. Според информациите на МВР и во двата пожари е причинета само материјална штета. - На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии
3 копии

Пожар избувна утринава на фармата, која е дел од средното ветеринарното училиште “Браќа Миладиновци” во Драчево. Нема повредени во инцидентот, а учениците ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во пожарот во гиманзијата „Браќа Миладиновци“ во Драчево за среќа нема повредени настаната е само материјална штета. Пожарот избувнал во зоопросторијата која ...
| | веќе видена | слични

Во зоопросторијата на гимназијата „Браќа Миладиновци“ во скопската населба Драчево утринава избувна пожар на кој сè уште интервенираат скопските пожарникари. ...
| | веќе видена | слични

Ексминистерот за економија од ДУИ во владата на Никола Груевски, Дритон Кучи, за Плусинфо индиректно потврди дека и неговиот автомобил е меѓу трите опожарени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелниот пратеник на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска ја предаде во Јавното обвинителство аудио снимката која минатата недела ја пушташе од ...
сите 758 | | | веќе видена

Заев не негира дека имало средби токму овде, а она што останува непознато е за што разговарале Катица и Заев. Отворениот сомнеж кажува дека Зоран Заев е ...
сите 558 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 196 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вардар заврши голема работа откако со победата над Мотор си го осигура пласманот во осминафиналето на две кола до крајот пред групната фаза од ЛШ. Сепак, пред ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожари во Македонија: Гореше зграда во Кривогаштани, а во Струга семејна куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: