Џејми Ли Кертис воодушевена: „Медена земја“ е зачудувачки филм


Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот документарно-долгометражен филм „Медена земја“ е првиот филм во историјата на Оскарите кој е номиниран и за најдобар документарен филм и за ...
| | веќе видена | слични

ASC наградите за најдобра кинематографија се своевидни Оскари за кинематограферската фела и уметниците од оваа филмска дејност. „Најважната награда што може да ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на најважната манифестација од светот на филмот, уште едно големо признание за “Медена земја”. Снимателите на македонскиот филм кој е во ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Снимателите на филмот „Медена земја“ Самир Љума и Фејми Даут се добитници на наградата за најдобра кинематографија што синоќа првпат ја додели Американското ...
| | веќе видена | слични

Наградата, што годинава ја воведе Асоцијацијата на кинематографери на Америка, им ја врачи режисерот на филмот „Joker“, Тод Филипс, кој рече дека сега е златно ...
| | веќе видена | слични

Кога еден од најпознатите режисери на денешницата ќе ви додели награда за најдобра кинематографија за Документарен филм, тогаш дефинитивно заскужувате почести. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека Законот за јавно обвинителство е донесен во соодветна процедура и оти поради реакцијата на ...
сите 1040 | | | веќе видена

Повеќето словенечки телевизии и интернет портали информираа за случувањата во Собранието и неговото распуштање. Дневник во текст со наслов „Македонското ...
сите 453 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 296 | | | веќе видена

Во Кина и во светот продолжува борбата со епидемијата на вирусот корона. Околу 160 милиони луѓе сепак нема да се вратат на работа по празниците. Ќе работат ...
сите 302 | | | веќе видена

Луѓето кои се родени во овој знак делуваат моќно и агресивно, но под својата површина тие се нежни и емотивни. Да се биде роден во знакот Овен, значи да се ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џејми Ли Кертис воодушевена: „Медена земја“ е зачудувачки филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: