MOZZART: Типувајте на „Медена земја“ во трката за Оскар!


Македонскиот документарно-долгометражен филм „Медена земја“ е првиот филм во историјата на Оскарите кој е номиниран и за најдобар документарен филм и за ...
| | веќе видена | слични

ASC наградите за најдобра кинематографија се своевидни Оскари за кинематограферската фела и уметниците од оваа филмска дејност. „Најважната награда што може да ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на најважната манифестација од светот на филмот, уште едно големо признание за “Медена земја”. Снимателите на македонскиот филм кој е во ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Снимателите на филмот „Медена земја“ Самир Љума и Фејми Даут се добитници на наградата за најдобра кинематографија што синоќа првпат ја додели Американското ...
| | веќе видена | слични

Наградата, што годинава ја воведе Асоцијацијата на кинематографери на Америка, им ја врачи режисерот на филмот „Joker“, Тод Филипс, кој рече дека сега е златно ...
| | веќе видена | слични

Кога еден од најпознатите режисери на денешницата ќе ви додели награда за најдобра кинематографија за Документарен филм, тогаш дефинитивно заскужувате почести. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мицкоски на „Граѓанскиот протест против неправдата", посочи дека таа работи за лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев. -Мислам дека е многу невкусно ...
сите 421 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ со видео од вчерашниот протест против неправдите кои власта на Зоран Заев ги нанесе на Македонија, порача дека изборот е ...
сите 248 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 143 | | | веќе видена

Не се чуствувам виновен за настаните од 27 април истакна поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски на денешното рочиште. Тој истакна дека ова е ...
сите 111 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 100 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

MOZZART: Типувајте на „Медена земја“ во трката за Оскар!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: