Џејми Ли Кертис: „Медена земја“ е зачудудувачки филм


Македонскиот документарно-долгометражен филм „Медена земја“ е првиот филм во историјата на Оскарите кој е номиниран и за најдобар документарен филм и за ...
| | веќе видена | слични

ASC наградите за најдобра кинематографија се своевидни Оскари за кинематограферската фела и уметниците од оваа филмска дејност. „Најважната награда што може да ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на најважната манифестација од светот на филмот, уште едно големо признание за “Медена земја”. Снимателите на македонскиот филм кој е во ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Снимателите на филмот „Медена земја“ Самир Љума и Фејми Даут се добитници на наградата за најдобра кинематографија што синоќа првпат ја додели Американското ...
| | веќе видена | слични

Наградата, што годинава ја воведе Асоцијацијата на кинематографери на Америка, им ја врачи режисерот на филмот „Joker“, Тод Филипс, кој рече дека сега е златно ...
| | веќе видена | слични

Кога еден од најпознатите режисери на денешницата ќе ви додели награда за најдобра кинематографија за Документарен филм, тогаш дефинитивно заскужувате почести. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ...
сите 256 | | | веќе видена

Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното ...
сите 463 | | | веќе видена

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 160 | | | веќе видена

Со Законот за Јавно обвинителство креираме независен обвинителски систем преку кој овозможуваме судска завршница на сите предмети покренати од СЈО кои се во ...
сите 227 | | | веќе видена

Напаѓачот на Борусија Дортмунд Ерлинг Халанд не престанува да воодушевува. Норвешката машина за голови ги тресе мрежите како од шега, а рече дека е голем фан ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џејми Ли Кертис: „Медена земја“ е зачудудувачки филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: