Австрија се држеше едно полувреме, па ја почувствува силата на европскиот првак


Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот предводник на Металург и селектор на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар со хрватската селекција го загуби и третото финале на ...
| | веќе видена | слични

Ристо Магдинчев, еден од нашите најпознати ракометни стручњаци, специјално за читателите на СПОРТМЕДИА, го искоментира финалето.„Најпрво да кажам дека Карачиќ ...
| | веќе видена | слични

„Не можеш во животот сѐ да добиеш. Мораш да се задоволиш со тоа што го имаш. Кога ке ја видиш мојата кариера и сите мои медали. Благодарен сум, не се жалам. Со ...
| | веќе видена | слични

Лино Червар по финалето и поразот од Шпанија, рече дека нема повеќе да ја води селекцијата на Хрватска на големи натпреварувања. Ја најде причината за поразот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 217 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 177 | | | веќе видена

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува универзитетскиот професор ...
сите 398 | | | веќе видена

Борусија Дортмунд го совлада Вердер Бремен со 2:0, во натпревар од 23 коло во Бундеслигата на кој Ерлинг Холанд уште еднаш се запиша во листата на стрелците. ...
сите 137 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денескa доживеа чист дебакл на организираната средба со дијаспората, на Фејсбук напиша министерот без ресор, Едмонд Адеми.Според Адеми, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија се држеше едно полувреме, па ја почувствува силата на европскиот првак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: