Холивудска ѕвезда воодушевена од „Медена земја“ (ФОТО)


2 копии

Спортските обложувалници „Sport Life“ ги објавија коефициентите за претстојната филмска манифестација – оскари. Во оваа обложувалница, доколку уплатите 1 евро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот документарен филм “Медена земја“ продолжува да ја шири својата популарност во меѓународни рамки. Имено, британската авиокомпанија „Бритиш Ервејс“ ...
| | веќе видена | слични

Промената на климата е погубна и за пчелите, вели ѕвездата на македонскиот документарец „Медена земја“, Атиџе Муратова. Последната жена-одгледувач на диви ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот филм е првиот што е номиниран и за најдобар документарец и за најдобар меѓународен филм, пишува „Њујорк тајмс“.Трката за Оскар е во полн ек и сите ...
| | веќе видена | слични

Филмската екипа на „Медена земја“ активно се подготвува за свеченото доделување на Оскарите во Лос Анџелес. Документарниот филм „Медена земја“ кој доби две ...
| | веќе видена | слични

Модната креаторка Тања Кокев која ќе ги дизајнира креациите за филмската екипа на „Медена земја“ за Оскари, се огласи по повод коментарите за соработката со ...
| | веќе видена | слични

Позитивни рецензии од критичарите, овации од светскиот актерски џет сет и долги аплуази од публиката . Две номинации за Оскар за најдобар докуметарен филм и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 465 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 583 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 259 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холивудска ѕвезда воодушевена од „Медена земја“ (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: