Гибралтар може да влезе во Шенген по брегзитот

5 копии
2 копии
2 копии
14 копии

Постигнувањето на најосновниот договор за идните односи меѓу Европската унија и Велика Британија ќе биде комплексно и не може да се исклучи и ткн „тврд ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за уставни прашања во Европскиот парламент во четвртокот во мачна атмисфера се изјасни за ратификација на договорот за истапувањето на Обединетото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 601 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Тврдењата дека мутацијата на коронавирусот која се шири низ Британија може да биде посмртоносна и со побрза трансмисија ги зголемуваат стравувањата од ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гибралтар може да влезе во Шенген по брегзитот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: