ЕП 2020: Сензационална победа на Португалија


Илјадници хрватски навивачи ќе присуствуваат на финалето на Европското првенство во ракомет меѓу Хрватска и Шпанија . Добар дел од нив се во Стокхолм уште од ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Хрватска предводени од Лино Червар на клупата и Домагој Дувњак во големото финале денеска ќе имаат неверојатна поддршка од навивачите. Дури ...
| | веќе видена | слични

Најдобрите македонски судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, добија големо признание со делегирањето за финалниот натпревар на Европското првенство. Тие ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Арената во Стокхолм има капацитет од 19.000 гледачи, а повеќе од 20.000 Хрвати „одлетаа“ за Шведска каде денеска ќе се одигра финалниот меч од Европското ...
| | веќе видена | слични

„Теле 2“ Арена денеска ќе го даде името на шампионот на Европското првенство, во финалето силите ќе ги одмерат Хрватска и Шпанија.Ова историски ден за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 357 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски од неговата теренска посета на струмичкиот регион истакна дека аудиото кое денес беше објавено, само ја ...
сите 150 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 219 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 135 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 16,23 часот на ул.„Сава Ковачевиќ“ полициски службеници од Полициска станица Кисела Вода го лишиле од слобода В.С.(47) од Скопје, инаку лице ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП 2020: Сензационална победа на Португалија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: