Македонија на ЕП 2020: Неуспех, но не и катастрофа, чуди пасивноста на Брестовац, Кире величина, Талески и Кузмановски не напредуваат…


Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
| | веќе видена | слични

ЕХФ пред големото финале на Европското првенство во ракомет го објави идеалниот состав и МВП на шампионатот, во кој се најдоа по два играчи на финалистите ...
| | веќе видена | слични

Домагој Дувњак е избран за најдобар ракометар на Европското првенство што денеска треба да заврши со финалето меѓу Хрватска и Шпанија во 16.30 часот. Во ...
| | веќе видена | слични

Денешното финале на Европското првенство меѓу Шпанија и Хрватска го доживуваме на еден поинаков начин. Некој ќе рече дека претеруваме, но напротив, сите овие ...
| | веќе видена | слични

Ракометарот на Кил е најзслужен за пласманот на Хрватска во финалето на Европското првенство. Дувњак капитенски ја предводеше Хрватска во полуфиналето против ...
| | веќе видена | слични

Домагој Дувњак е прогласен за најдобар ракометар на Европското првенство, а во најдобриот тим на шампионатот се поранешните вардарци Игор Карачиќ и Хорхе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 179 | | | веќе видена

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод и шеф на мафијата. Зоран Заев ја закопа правдата во Македонија.Заев три години кроел обвиненија и диктирал ...
сите 174 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пет малолетни лица биле заразени со коронавирус во Италија. Во Ломбардија има четири и едно во Венето. Во Ломбардија, двајца се хоспитализирани. Весникот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на ЕП 2020: Неуспех, но не и катастрофа, чуди пасивноста на Брестовац, Кире величина, Талески и Кузмановски не напредуваат…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: