Мртов маж со повреди на главата пронајден во својот дом во Климештани

2 копии

Вчера во 15,55 часот во СВР Скопје В.Т.(68) пријавила дека истиот ден околу 13,50 часот на домашниот телефон во станот на нејзиниот син и се јавило непознато ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 12,00 часот во Полициската станица Прилеп 43-годишна жена од Прилеп пријавила дека на 22.01.2020 нејзината малолетна ќерка била допирана по телото од ...
| | веќе видена | слични

Шеесетиосумгодишна Скопјанка е оштетена со 135.500 денари од измамник кој ѝ понудил да го спаси нејзиниот син кој наводно прегазил дете во сообраќајна несреќа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 267 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 161 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

По маршот за правда што го организираше СДСМ во Скопје, на социјалните мрежи се запираат коментарите. Некои од нив потсмевајќи се велат дека следно треба да ...
сите 175 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 257 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мртов маж со повреди на главата пронајден во својот дом во Климештани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: