ТРИПУНОВСКИ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ЗАШТИТНИК НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ: Ова е хронологија на тоа сојузништво


„Од 3-ти јануари, земјоделците ќе имаат заштитник во мене. Сојузник и човек кој е подготвен да им служи. Да направиме сè за силно земјоделство. Сè за луѓето ...
| | веќе видена | слични

Денеска сум во Свети Николе. Заедно со заменскиот министер за земјоделие Цветан Трипуновски и пратениците Благица Ласовска и Иван Иванов, ги посетивме ...
| | веќе видена | слични

Во разговорите повторно наидувам на ситуација дека и овде во Ерџелија има неисплатени субвенции, она што Трајан Димковски го говореше на една од дебатите дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска сум во Свети Николскиот регион поточно во населено место Ерџелија најголем број на дискусии она штосамите земјоделци го потенцираат апропо мојата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

МЗШВ го потсетува дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, да не манипулира со земјоделците, редовните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ прави поткуп на земјоделците со нивни пари кои не им ги исплаќаше до сега. Ова ја фрла најтемната дамка на изборите и претставува брутална навреда на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку Трајан Димковски сака да ги поткупи земјоделците со 60 милиони евра, со пари на земјоделците кои им следуваат согласно закон, а не им биле исплатени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цветан Трипуновски заменик министерот за земјоделство шумарство и водостопанство од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, денеска го обвини СДСМ дека ...
| | веќе видена | слични

Алармиравме и посочувавме дека има дупка во Платежната агенција од 100 милиони евра, субвенции, кои им ги должи оваа власт на земјоделците за годините 2017, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 447 | | | веќе видена

Владата разгледува две можни решенија за надминување на пасошката криза во која влезе земјата. Едното е добавувачот „Веридос“ што е можно побрзо да ги испорача ...
сите 190 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 177 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРИПУНОВСКИ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ЗАШТИТНИК НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ: Ова е хронологија на тоа сојузништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: