Канцерогените фискални ленти итно да се забранат како во ЕУ

10 копии

Само неколку дена откако Комората на сметководители упати апел до надлежните институции да се забрани употребата на хемиската материја бисфенол А во фискалните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ја разгледуваме новината воспоставена од Европската Унија за и ние да се усогласиме и доколку анализите утврдат дека можеме што поскоро да го направиме тоа, ќе ...
| | веќе видена | слични

Алармираат дека хартијата која се употребува за сметките содржи хемиска материја Бисфенол А или БПА која предизвикува срцеви заболувања, дијабетес, неплодност, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Комората на сметководители при Сојузот на стопански комори бара од надлежните институции итно да расправаат за забраната за употреба на хемиската материја ...
| | веќе видена | слични

Тоа го нагласи денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговарајќи на прашање во врска со хемиската материја „бисфенол А" која се наоѓа во хартијата ...
| | веќе видена | слични

– Оваа штетна хемикалија е утврдена како предизвикувач на сериозни здравствени проблеми како срцеви заболувања, дијабетис, неплодност, рак на дојка и простата, ...
| | веќе видена | слични

Комората на сметководители на Македонија побара забрана за употреба на фискални сметки кои во својот состав содржат Бисфенол А или БПА, согласно европските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 229 | | | веќе видена

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува универзитетскиот професор ...
сите 85 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канцерогените фискални ленти итно да се забранат како во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: