Заев на средба со Стопанска комора: Создаваме креативна, модерна, дигитална економија


Претседателот на Социјал демократскиот сојуз Зоран Заев се сретна со претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко Азески, претставници на комората ...
| | веќе видена | слични

21 јануари 2020, Скопје – На средбата иницирана од Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија во процес на изработка на предизборната економска програма, ...
| | веќе видена | слични

Секогаш ангажирајте мрзлив човек да заврши некоја тешка задача бидејќи само тој ќе најде лесен начин како да ја заврши работата – ова не е моја мисла, туку ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев заедно со претседателот на комисијата за здравство на СДСМ и министер за здравство, Венко Филипче и директорот на ...
| | веќе видена | слични

Главниот фокус во предизборната кампања на владејачката СДСМ ќе биде повторно ставен врз интеграцијата на земјава во НАТО и во ЕУ, брифираат партиски извори за ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните секогаш ја сакале државата, но сега чувствуваат дека и државата ги сака нив е чуството што го добив од жителите на гостиварско Чегране пред кои го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 239 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 149 | | | веќе видена

Успеавме да донесеме уште една победа на големото мнозинство кое е на страната на правната држава над политичките структури кои, за жал, се уште го бранат ...
сите 127 | | | веќе видена

Османи денеска исто така упати порака до учесниците на предвремените парламентарни избори на 12 април дека од особено значење за нас ќе биде каква ќе биде ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на средба со Стопанска комора: Создаваме креативна, модерна, дигитална економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: